Cum au reacţionat dinamoviştii după ce au aflat că FCSB are 3-0 la pauză cu Craiova. "Câinii" şi-au revenit după ce Viitorul a deschis scorul cu CFR

13 mai 2017 17755 afişări Comentează şi tu Liga 1

Suporterii dinamoviştii au fost furioşi după ce au aflat rezultatul de la FCSB - Dinamo. La pauză, când jucătorii lui Reghecampf aveau 3-0, pe arena din Ştefan cel Mare au început să se audă mesaje împotriva Craiovei. În schimb, a fost o explozie de fericire când Viitorul a deschis scorul.

Rezultatele din ultima perioadă au adus-o pe Dinamo în bătălia pentru titlu. Cosmin Contra&Co aveau nevoie ca FCSB şi Viitorul să nu-şi câştige meciurile, iar ei să învingă Astra. Însă rezultatele după primele 45 de minute nu le-au fost favorabile. Mai precis, cel de la FCSB - CS U Craiova.

Jucătorii lui Laurenţiu Reghecampf s-au descătuşat în finalul primei reprize şi au intrat la pauză cu 3-0. Suporterii dinamoviştii s-au înfuriat şi au început să înjure cu patos Craiova. În schimb, a fost o explozie de fericire pe stadionul Dinamo în momentul în care Viitorul a deschis scorul cu CFR Cluj.