Constantin Budescu, debut cu gol pentru FCSB: "E bine că am câştigat!" Cum a reacţionat când publicul i-a strigat numele: "N-am jucat până acum la echipe cu mulţi suporteri"

16 iul 2017 4369 afişări Comentează şi tu Liga 1

Constantin Budescu a debutat pentru FCSB, în victoria cu 2-1 în faţa lui FC Voluntari. Atacantul de 28 de ani spune că s-a simţit fotbalist în momentul în care publicul i-a strigat numele. Aproximativ 10.000 de suporteri au asistat la meci.

FCSB s-a chinuit cu FC Voluntari şi a reuşit să câştige cu 2-1 printr-un gol marcat de Man în prelungiri. În tot acest context, Constantin Budescu a fost printre cei mai buni de pe teren. Jucătorul venit de la Astra a transformat lovitura de la 11 metri scoasă de Florin Tănase şi a mai ratat câteva ocazii bune. Budescu este bucuros pentru victorie şi spune că a rămas impresionant când suporterii i-au strigat numele.

”Ne aşteptam cu toţii la un meci greu, este bine că am câştigat. Chiar dacă am marcat în prelungiri, am ratat multe ocazii şi meritam să câştigăm. Este mai puţin important că am debutat eu cu gol, important este că am câştigat. M-am simţit foarte bine când publicul mi-a strigat numele, m-am simţit şi eu fotbalist, pentru că n-am apucat până acum să joc la echipe cu prea mulţi suporteri”, a declarat Constantin Budescu.