Concordia - Juventus 1-1. Cristescu şi Măzărache au marcat singurele goluri ale meciului înainte de pauză

12 aug 2017 1954 afişări Comentează şi tu Liga 1

Concordia - Juventus Bucureşti 1-1 (Cristescu 44 / Măzărache 45+1)

Echipele de start:

• Concordia Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tipuric, Albu, Bucurică - Fota, Spehar - Grădinaru, Cristescu, Kortzorg – Pena
  • Rezerve: Drăghia, Babic, Batin, Zeba, Deaconu, Răducanu, Răsdan
  • Juventus Bucureşti: Stoian - Beţa, Walace, Benga, Carabela - Stoenac, Mihăescu, Băjenaru, Zaharia - Măzărache, Călinţaru
  • Rezerve: Mingote, Ştefan, Petre, Buhăescu, Lungu, Morariu, Sesar

Min. 90+4 FINAL! Concordia - Juventus 1-1

Min. 57 Cristescu şutează din întoarcere pe poartă, dar Stoian reţine.

Min. 50 Măzărache a şutat puţin pe lângă din interiorul careului.

Min. 46 A început repriza secundă.

Min. 45+3 PAUZĂ!

Min. 45+1 GOOOOL JUVENTUS! Măzărache l-a imitat pe Marinescu şi a înscris imparabil cu capul.

Min. 44 GOOOL CONCORDIA! Fota a executat lovitura liberă pe fruntea lui Marinescu, iar mijlocaşul a deschis scorul.

Min. 21 Oaspeţii au cerut penalty, după henţul în careu comis de Pena.

Min. 9 Spehar a reluat la colţul lung cu capul, iar Relu Stoian a scos în corner printr-un plonjon.

Min. 7 Zaharia a şutat în braţele lui Bălgrădean.

Min. 1 A început partida.

Concordia Chiajna - Juventus Bucureşti, ora 18:30, este meciul care deschide ziua de fotbal în Liga 1. Cele două formaţii se află într-o situaţie disperată: au strâns până acum câte un punct şi ocupă ultimele poziţii ale clasamentului.

Concordia a reuşit doar o remiză cu CS U Craiova în runda a doua, în timp ce Juventus a scos un rezultat 'alb' cu FC Voluntari în etapa a treia.

"Nu cred că am avut un start de sezon mai slab", declara Vasile Miriuţă înaintea confruntării cu Juventus. Fostul tehnician al CFR-ului a preluat echipa ilfoveană în etapa a doua după plecarea lui Dan Alexa.