Bursa transferurilor: ProSport îţi prezintă cele mai noi mutări din Liga I! Daniel Chavez Castillo, la Oţelul

  Comentează şi tu
Ultimul update 23 iun 2011
Bursa transferurilor: ProSport îţi prezintă cele mai noi mutări din Liga I! Daniel Chavez Castillo, la Oţelul Bursa transferurilor: ProSport îţi prezintă cele mai noi mutări din Liga I! Frunză a semnat cu Oţelul

ProSport îţi prezintă cele mai noi transferuri realizate, dar şi posibilele veniri sau plecări de jucători de la toate echipele din Liga I.

OŢELUL
Antrenor: Dorinel Munteanu

VENIRI:
Sigure: Benga, Ljubinkovic (ambii Petrolul), S. Frunză (Rapid), Daniel Chavez Castillo (Westerlo)
Posibile: Taborda (Timişoara), Subotic (Craiova)
PLECARI:
Sigure: - ;
Posibile: Borbely, Mişelăricu, Petean, Milea (Petrolul), Gerhard Progni (Flamurtari)
PROGRAM VARA
S-au reunit vineri; Cantonamente: Poiana Braşov (13 - 24 iunie), Arhem - Olanda (28 iunie - 10 iulie); Amicale: Levski Sofia (1 iulie), Maccabi Haifa (3 iulie), Anderlecht (5 iulie), Trabzonspor (7 iulie), Lokeren (9 iulie)

TIMIŞOARA
Antrenor: Dusan Uhrin

VENIRI
Sigure: Pătraş, Mera (Urziceni), Chiţu (Chiajna);
Posibile:
PLECARI:
Sigure: Helder (împrumut expirat Nancy), Ignjatijevic (împrumut expirat Steaua Roşie), Alexa, Burcă (Rapid), Postolache, Krejci (liberi);
Posibile: Tameş (Tg. Mureş, Mioveni), Sepsi (Steaua), Goga (Vaslui, Steaua), Zicu (ŢSKA Sofia), Cisovsky (Rapid), Taborda (Oţelul , CFR), Ghionea (Vaslui), Pantilimon, Magera (destinaţii necunoscute), Bourceanu (Steaua, Rapid, Vaslui)
PROGRAM VARA
Reunire: 14 iunie; Cantonamente: Debrecen (18 - 22 iunie), Klagenfurt (27 iunie - 8 iulie);

FC VASLUI
Antrenor: Viorel Hizo

VENIRI:
Sigure: - ;
Posibile: Sorin Ghionea (Timişoara), Florin Lovin (TSV München), Goga (Timişoara), Bourceanu (Timişoara)
PLECARI:
Sigure: Genchev (liber);
Posibile: Wesley (Steaua)
PROGRAM VARA
Reunire: 19 iunie
Cantonamente: Poiana Braşov (21 - 30 iunie) şi Austria (4 - 17 iulie)
Amicale: -

RAPID
Antrenor: Răzvan Lucescu

VENIRI:
Sigure: Teixeira (Met. Doneţk), Cristian Oros (FC Braşov), Iulian Apostol (Urziceni), Romeo Surdu (Steaua), Dan Alexa (FC Timişoara), Ciprian Deac (Schalke 04), Valentin Creţu (Concordia Chiajna), Ovidiu Burcă (Timişoara)
Posibile: Cisovski (Timişoara), Daniel Niculae (AS Monaco), Albuţ (Bistriţa), Selagea (FC Bihor), Bourceanu (Timişoara)
PLECARI:
Sigure: S. Frunză (Oţelul), Lazăr, Spadacio, (destinaţii necunoscute), Vidanov (ŢSKA Sofia), Candido da Costa;
Posibile: Cesinha, Marius Constantin (destinaţii necunoscute), Bornescu (Dinamo, Steaua, Panathinaikos), Alex Coman (Ceahlăul)
PROGRAM VARA
Reunire: azi; Cantonamente: Austria - Kaprun (20 - 30 iunie), Estonia - Tallin (2 - 8 iulie)
Amicale: Şahtior Doneţk, Austria Viena, Maccabi Haifa, Flora Tallin, Wisla Cracovia, Genk (date nestabilite)

STEAUA

Antrenor: Roni Levi

VENIRI

Sigure: Tatu (Beira Mar), Mihai Costea (Univ. Craiova), Gabi Matei (Pandurii), J. Moraes (împrumut ŢSKA Sofia), Rusescu (Urziceni), D. Popa (Brăneşti), Prepeliţă (Craiova); Băjenaru (Bistriţa / "U" Cluj)
Posibile: Goga, Sepsi (ambii Timişoara), Wesley (FC Vaslui), Dănănae (Craiova), Amit Ben Shushan (Beitar), Bourceanu (Timişoara), Colautti (Maccabi Tel Aviv)
PLECARI
Sigure: L. Marinescu ("U" Cluj), Dică (Mioveni), Maicon (Volyn Luţk), Surdu (Rapid), C. Matei, Lungu (ambii Astra), Onofraş (Dacia Chişinău), Szekely, Baciu, A. Ionescu (destinaţii necunoscute);
Posibile: Emeghara, C. Nicoliţă (destinaţii necunoscute)
PROGRAM VARA
Reunire: 16 iunie; Cantonamente: Austria (17 - 29 iunie) şi (2 - 15 iulie);
Amicale: Dnipro (23 iunie), Eintracht Frankfurt (25 iunie), Fortuna Düsseldorf (28 iunie), Bursaspor (10 iulie), Ajax (13 iulie) şi probabil cu Istanbul BB (4 iulie)

DINAMO

Antrenor: Liviu Ciubotariu

VENIRI
Sigure: - ;
Posibile: Pârvulescu (Gaz Metan), Dănănae, S. Lung (U Craiova), Chipciu (FC Braşov), Bornescu (Rapid), M. Niculae, Pulhac, Rus, Muşat, Scarlatache, Curcă, Homei (întorşi după împrumut)
PLECARI
Sigure: Dolha, Bordeanu (liberi);
Posibile: Dănciulescu ("U" Cluj), Torje (Hamburg, Wolfsburg, Lokomotiv Moscova, Cesena), Alexe (Fiorentina, Chelsea, Cesena), M. Niculae (PAOK), D. Kone, Mehmedovic, Diabate, Pulhac, Rus, Muşat, Scarlatache, Curcă, Homei (destinaţii necunoscute)
PROGRAM VARA
Reunire: azi; Cantonamente: Austria (25 iunie - 10 iulie); Amicale: Partizan Belgrad, Eintracht Frankfurt, FC Basel şi turneul Tirol Cup (date nestabilite)

GAZ METAN

Antrenor: Cristi Pustai

VENIRI
Sigure: -
Posibile: V. Bujor (liber), Igor (probe), C. Petre (Gloria), I. Stancu (Rapid)
PLECARI
Sigure: Kubala, Aganovic, Vîtcă (reziliere de contract)
Posibile: Eric (Karpaty Lvov)
PROGRAM VARA
Reunire: 13 iunie; Cantonamente: 15 iunie - 21 iunie (Sovata), 25 iunie - 7 iulie (Debrecen);

Amicale: Kecskemeti (25.06), Debrecen II (25.06), Pecks (28.06), Debrecen (02.07), Papa (04.07), Siófok (04.07), Debrecen (07.07)

U CLUJ
Antrenor: Ionuţ Badea

VENIRI
Sigure: E. Nicola (Brăneşti), Szukala, Achim (Gloria), L. Marinescu (Steaua)
Posibile: Tobă (revenire împrumut Urziceni)
PLECARI
Sigure: D. Munteanu, Ascoli, Delgado, V. Gheorghe (reziliere de contract), Vali Lemnaru (Pandurii), Buhuş (retras)
Posibile: -
PROGRAM VARA
Reunire: 12 iunie; Cantonamente: 21 iunie - 7 iulie (Fieberbrunn, Austria)

Amicale: Trepca (14.06), Dinamo Dresda (26.06), Viktoria Plzen (29.06), Karpaty Lvov (01.07), Neftchi Baku (04.07), Gaziantepspor (06.07)

TG. MUREŞ
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

VENIRI
Sigure: Ilyes (Braşov), N. Epaminonda şi Pădureţu (Unirea), Creţu (Tulcea), Celsinho (Sporting), Goia (Luceafărul), Brock (Gremio), Kallisse (Dordecht), Marder (Botafogo), Bumba (Baia Mare)
Posibile: Cr. Ionescu (Braşov)
PLECARI:
Sigure: Vârtic, Petcuţ, D. Matei, L. Cazan, Şteţca, Fernandes, Bălău, Miclăuş, Stere, Zaharia, Dănălache, Caparco, Donadoni, A.Biţiş, Cordoş, Rus, Răduţă (ultimii trei, final împrumut)
Posibile: -
PROGRAM VARA
Reunire: 9 iunie;
Cantonamente: 28 iunie - 14 iulie (Tullnerbach, Austria);
Amicale: Anorthosis Famagusta (02.07), Metalurg Donetsk (04.07), Lombard Papa (06.07), Schwechat (09.07), Levski Sofia (11.07), Spartak Myjava (13.07)

CFR CLUJ
Antrenor: Jorge Costa (nou)

VENIRI
Sigure: Sougou (Academica), Lionn şi Renan (Guimaraes), Camora (Naval), Ronny (Guangdong), D. Tudor (Urziceni)
Posibile: Weldon (Benfica), Taborda
PLECĂRI
Sigure: Stăncioiu, Amadio, Dică,Veloso
Plecări posibile: Bud, Batin, Piccolo
PROGRAM VARĂ
Reunire: 13 iunie
Cantonamente: 21 iunie - 3 iulie (Abtenau) şi 7 iulie - 16 iulie (Kossen)
Amicale: Bischofschofen, Apoel Nicosia, Dundee UTD, Ried (primul cantonament), Austria Viena (09.07), Omonia Nicosia (11.07), Dinamo Moscova (13.07), Freiburg (15.07) (al doilea cantonament)

ASTRA

Antrenor: Tibor Selymes

VENIRI
Sigure: Kubala (Gaz Metan), Bruno Miguel (Madeira), C. Matei (Steaua), C. Lungu (Steaua), Vădrariu (Ceahlăul);
Posibile: Dolha (liber)
PLECARI
Sigure: Croitoru, Gusev;
Posibile: Ben Tehlok, Miron, Paulinho (destinaţii necunoscute)
PROGRAM VARA
Reunire: s-au reunit vineri; Cantonamente: Braşov (13 - 24 iunie), Austria (30 iunie - 14 iulie); Amicale: Dinamo Kiev, Manisaspor, Al Ahli Qatar, Mlada Boleslav (date nestabilite)

FC BRAŞOV

Antrenor: Antonio Conceicao

VENIRI
Sigure: Sebastian Paez (Union San Felipe), Jonathan Dominquez (Union De Carera), Madeira, Kanu (ambii Penafiel), Felgueiras (Braga), Godinho (Aves);
Posibile: M. Constantin (Rapid)
PLECARI
Sigure: Ilyeş (Tg. Mureş), Martinovic (destinaţie necunoscută), Cardoso (Club Sol de America - Paraguay), Distefano (Union San Felipe -Chile), Oros (Rapid), Teixeira (M. Doneţk);
Posibile: Chipciu (Dinamo), Marc, Hăisan, Kajcsa, Williams, Fl. Stângă, Dedu (destinaţii necunoscute)
PROGRAM VARA
Reunire: 20 iunie; Cantonamente: Braşov (20 - 23 iunie), Portugalia (24 iunie - 16 iulie), Braşov (17 - 23 iulie); Amicale: Vitoria Guimaraes (6 iulie), Beira-Mar (9 iulie), Braga (12 iulie)

PANDURII
Antrenor: Petre Grigoraş

VENIRI
Sigure: Vali Lemnaru ("U" Cluj), Călin Cristea (Alba Iulia), Adrian Rusu (FC Braşov) şi Alexandru Vlad (Săgeata Năvodari);
Posibile: Batin (CFR Cluj)
PLECARI
Sigure: Gabi Matei (Steaua), Florin Hidişan, Florin Popete, George Neagu, Bogdan Apostu (destinaţii necunoscute);
Posibile: Pintili (Steaua)
PROGRAM VARA
Reunire: 15 iunie; Cantonamente: Sibiu (20 iunie - 1 iulie), Saalfelden - Austria (4 - 16 iulie); Amicale: naţionala Uzbekistanului, Al Ahly (Qatar), Khazar Lankaran (Azerbaidjan), Dynamo Ceské Budejovice (Cehia), ŢSKA Sofia (Bulgaria) - datele nu sunt stabilite încă

BISTRIŢA
*
Antrenor: Nae Manea

VENIRI
Sigure: -
Posibile: -
PLECARI
Sigure: Szukala, Achim (U Cluj), Băjenaru (Steaua, U Cluj), I. Iordache, Cavalli, D'Agostino, Mandea, Bâlbă, C. Petre (liberi)
Posibile: -
PROGRAM VARA
Reunire: 13 iunie
Cantonamente: -
Amicale: -
*totul depinde de data de 20 iunie dacă primeşte licenţa

CEAHLĂUL
Antrenor: Costel Enache

VENIRI
Sigure: - ;
Posibile: Alex Coman (Rapid)
PLECARI
Sigure: - ;
Posibile: Gafiţa (Şeriff), Ciubotaru, Vădrariu (destinaţii necunoscute)
PROGRAM VARA
Reunire: 15 iunie; Cantonamente: Târgu Neamţ (18 - 28 iunie), Franţa (29 iunie - 10 iulie); Amicale: nu s-a stabilit încă

CHIAJNA

Antrenor: Laurenţiu Diniţă

VENIRI
Sigure: I. Iordache (Gloria), Stere (FCM Tg. Mureş) ;
Posibile: -
PLECARI
Sigure: Poenaru, Cosic, V. Creţu (Rapid), Cucu (Dun. Galaţi), Grosu (Dun. Galaţi), A. Creţu, M. Chiţu (Timişoara);
Posibile: -
PROGRAM VARA
Reunire: 15 iunie; Cantonamente: Predeal (20 - 28 iunie), Austria (4 - 15 iulie); Amicale: nu s-au stabilit încă

PETROLUL
Antrenor: Valeriu Răchită

VENIRI
Sigure: Komazec (Hajduk Kula), Borza (Mureşul Deva);
Posibile: Neaga (Volyn Luţk), Milea (Oţelul), Ad. Voicu, Cârstoiu (ambii FC Argeş), Ciupe, Postolache (ambii Sportul), Novac (Brăneşti), V. Gheorghe (U. Cluj)
PLECARI
Sigure: Ljubinkovic (Oţelul), Păun, Sepuya (liber), Cr. Vlad, Plecanciuc, Cuciula, L. Mihai, V. Stănescu, Grumic, Gârleanu, Moroşan, M. Pop, C. Stoica, Râmniceanu;
Posibile: Campar, (destinaţii necunoscute)
PROGRAM VARA
Reunire: 20 iunie; Cantonamente: Sinaia (21 iunie - 2 iulie), Austria - Kurz (4 - 14 iulie)
Amicale: Levski Sofia (dată nestabilită)

FC BIHOR*
Antrenor: Gheorghe Ghiţ

VENIRI

Sigure: -
Posibile: Vîtcă (Gaz Metan)
PLECARI
Sigure: -
Posibile: -
PROGRAM VARA
Cantonamente: -
*totul depinde de data de 20 iunie dacă primeşte licenţa


*Poli Timişoara, Gloria Bistriţa şi FC Bihor află pe 20 iunie dacă primesc licenţa pentru Liga I. În funcţie de verdict, cele trei urmează să-şi stabilească ulterior programul pentru perioada de pregătire

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/bursa-transferurilor-prosport-iti-prezinta-cele-mai-noi-mutari-din-liga-i-daniel-chavez-castillo-la-otelul-8318823
8318823
comments powered by Disqus
Versiune selectata: mobil / standard
vreaupresedinte.ro
Inchide