"Aşa cum mă aşteptam, Steaua nu m-a surprins cu nimic. Nu merita să câştige!" Claudiu Niculescu spune că este foarte supărat după eşecul cu FCSB

16 iul 2017 3388 afişări Comentează şi tu Liga 1

Claudiu Niculescu este de părere că FCSB nu merita să câştigi şi consideră că jucătorii săi puteau scoate mai mult din acest meci. FCSB s-a impus cu 2-1 în faţa lui FC Voluntari, cu un gol marcat de Dennis Man în prelungiri.

Niculescu spune că este foarte supărat pe rezultatul meciului cu FCSB. Antrenorul deţinătoarei Cupei României susţine că FCSB nu l-a surprins cu nimic, n-a ieşit în evindenţă şi nu merita să câştige.

”Concluzia este că sunt foarte supărat, că am primit un gol în prelungirile partidei. Până la urmă, n-am ce să le reproşez băieţilor, pentru că am jucat în faţa a câteva milioane de euro. Dar, dacă am fi insistat puţin, am fi putut să întoarcem scorul. Cred că ne-am speriat un pic de numele adversarului. Oricum era durere dacă pierdeam cu Steaua, dar acum este şi mai durereos că am luat gol în prelungiri. Nu este un capăt de ţară că am pierdut. Este frustrant, dar trebuie să uităm repede. Exact cum mă aşteptam, Steaua nu ne-a surprins cu nimic. În afara momentelor în care noi le-am dat mingea, nu cred că ne-au surprins ceva. Dar au mulţi jucători cu calitate. Cred că ar fi fost echitabil dacă s-ar fi terminat egal”, a declarat Claudiu Niculescu.

Antrenorul lui FC Voluntari a avut câteva nemulţumiri şi la adresa arbitrajului. Niculescu este de părere că arbitrii au fost îngăduitori cu jucătorii lui Nicolae Dică: ”M-au nemulţumit multe. Cred că penalty-ul a fost acordat uşor. Ovidiu Popescu merita cartonaş roşu, plus câteva lovituri libere pe care le-au acordat foarte uşor Stelei şi unele pe care nu ni le-au acordat nouă. Dar nu cred că am pierdut din cauza arbitrajului”.