Antena 1 nu mai vrea opţiunea 1
Nici Antena 1, parte a aceluiaşi trust Intact ca şi GSP TV, nu este scutită de probleme. Fratele mai mare al televiziunii de sport deţine opţiunea 1, dar este tentat să renunţe la ea!
Informaţia este confirmată în premieră de Dumitru Dragomir, şeful LPF. „Aşa este, s-ar putea ca Antena 1 să renunţe la prima opţiune. Dacă Antena se retrage, atunci RCS ar putea vinde altei televiziuni“, spune Mitică. Derby-ul etapei, difuzat acum de Antena 1, este singurul meci accesibil tuturor telespectatorilor. Cine ar putea fi interesat de el? În primul rând TVR, postul public fiind obişnuit cu cheltuirea unor sume mari fără a ţine cont de rezultate. Apoi, sunt posturi în nevoie mare de audienţă, precum Kanal D sau Naţional, care au mai avut în trecut meciuri, dar acestea au destule probleme financiare. Din acest punct de vedere, trustul Realitatea s-a dovedit un cheltuitor serios. A participat şi la licitaţia pentru drepturile globale, dar le-a pierdut, după ce cumpărase inclusiv postul Telesport pentru asta. Dacă nu le prinde nici acum, atunci ar putea să se mulţumească şi cu una sau mai multe opţiuni, mai ales dacă nu sunt cele din coadă. În fine, Boom Sport, care pierde sezonul viitor Primera, dar rămâne cu Serie A şi primeşte opţiunea a doua din Liga Campionilor, ar putea intra de asemenea în cursa pentru nişte opţiuni.

Antena 1 nu mai vrea opţiunea 1


















Nici Antena 1, parte a aceluiaşi trust Intact ca şi GSP TV, nu este scutită de probleme. Fratele mai mare al televiziunii de sport deţine opţiunea 1, dar este tentat să renunţe la ea!
asta e nu platesti nu vezi (no martini no party)
sa ma **** in ***.tv . o prosteala pe fata, te obliga sa treci la abonament rds, doar sa vezi meciurile....sa se desfinteze si sa cumpere un singur post toate meciurile....sa le poate vedea toata lumea pasionata de sportul rege...sanatate !!!
sa cumpere tvr. toata reteta si dupa aceea sa vinda ea la toti .si cu aceasta ocazie or sa vada si cei din afara tarii meciurile cele mai importante pe tvti
sa le dea tvr 1 si tvr 2. corect.