ACS Poli Timişoara - FC Voluntari 1-2. Cu o echipă total schimbată, ilfovenii au reuşit prima victorie din acest an. Două goluri au fost marcate în prelungiri

14 feb 2016 8278 afişări Comentează şi tu Liga 1

FC Voluntari a câştigat, scor 2-1, meciul jucat în deplasare, la ACS Poli Timişoara, în etapa a 24-a din Liga 1

Au marcat: Zicu 90+3 / Rus 75', Tudorie 90+2

1-0: Laurenţiu Rus deschide scorul. Vlad Achim, jucător venit de la Viitorul, a centrat perfect de pe partea dreaptă, Rus a pus capul, iar mingea a intrat în poartă.

2-0: Alexandru Tudorie înscrie şi el. Atacantul împrumutat de la Steaua a dejucat pasul la off-side al timişorenilor, a scăpat singur cu portarul şi a marcat cu un şut pe jos.

2-1: Zicu reduce din diferenţă în mai puţin de un minut. Jucătorul lui ACS Poli a rămas singur cu portarul, a preluat frumos şi a înscris cu un şut plasat.

ACS Poli Timişoara ocupă locul 11 în clasamentul Ligii 1, cu 21 de puncte, după 24 de etape, în timp ce FC Voluntari ocupă locul 12, cu 18 puncte.

ACS Politehnica Timişoara: Smaranda - Belu, Cânu, Scutaru, D. Popescu - Melinte (Suarez 33'), O. Popescu - Bărbuţ, Llorente, Zicu - Pisas (Rajcomar 61')

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Spahija, Ţîru, Barna - Moke, V. Achim - L. Rus, Kone (Stefănescu 68'), Iorga (Enceanu 60') - A. Bălan (Tudorie 74')

Cartonaşe galbene: Cânu 28', Suarez 37', 63', Bălan 39', Barna 47', Filipov 62', Rus 67', Scutaru 77'

Cartonaş roşu: Suarez 63'

Arbitri: Alexandru Tudor, Mircea Grigoriu, Ciprian Danşa, rezervă: Marian Barbu

Observatori: Cristian Nica, Imilian Şerbănică

MEDIAFAX

Ambele echipe nu stau deloc bine în clasament, bănăţenii 21 de puncte, în timp ce ilfovenii au acumulat 15 puncte, înregistrând