Absolut GENIAL! Jucătorii de la Voluntari au reuşit cea mai spectaculoasă fază a sezonului. Cum a marcat Cernat, după pasa din RABONA a lui Novac

14 aug 2017 7394 afişări Comentează şi tu Liga 1
Absolut GENIAL! Jucătorii de la Voluntari au reuşit cea mai spectaculoasă fază a sezonului. Cum a marcat Cernat, după pasa din RABONA a lui Novac 4 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/16693949/2/cernat1.jpg

FC Voluntari s-a impus în partida cu Gaz Metan, scor 2-1, după un meci extrem de spectaculos, cu multe ocazii de gol.

Ivanovici a deschis scoul în minutul 20, Khubutia a restabilit egalitatea în minutul 78, însă reuşita care a stabilit învingătoarea a fost de departe cea mai frumoasă fază a meciului şi a primelor şase etape din Liga 1.

Florin Cernat a făcut 2-1 în minutul 84, după o pasă din rabona a căpitanului Daniel Novac. Execuţia specială a închizătorului l-a găsit liber în careu pe Florin Cernat care, cu mult calm, i-a trimis mingea printre picioare lui Greab şi a înscris pentru 2-1.

Întreaga fază a fost una foarte frumoasă, fiind începută de la fundaşii centrali ai Voluntariului şi continuată cu un schimb de pase între Cernat şi Voduţ. Ultimul a încercat să-i paseze înapoi lui Cernat, dar balonul a fost respins până la Novac, care a pasat din rabona fără preluare şi l-a găsit pe mijlocaşul ofensiv la limita ofsaidului.