LIVE BLOG – optimi Cupa României, ziua 2 | CFR s-a calificat după o victorie la limită. Astra a câștigat în prelungiri cu „U” Cluj, Sepsi OSK a reușit o „manita” la Mioveni. U Craiova, FC Hermannstadt și Viitorul, primele calificate

Redactor:
Marius ANGHEL
LIVE BLOG - optimi Cupa României, ziua 2  | CFR s-a calificat după o victorie la limită. Astra a câștigat în prelungiri cu
  • Sepsi OSK Sfântu Gheorghe s-a calificat fără nicio problemă în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a trecut cu 5-0 de un CS Mioveni foarte slab, în primul meci al zilei din optimi. Echipa covăsneană și-a simplificat încă din start jocul cu argeșenii, marcând din minutul 4 prin Daniel Prosser. În prima repriză au mai punctat Florin Ștefan (13), Marko Simonovski (25) și Bryan Nouvier (45), în timp ce în partea secundă a înscris doar Adrian Rus (64).
  • După un start excelent de joc, cu trei goluri marcate în primele opt minute împotriva Astrei, prin Octavian Abrudan (2) și Carol Taub (5, 8), Universitatea Cluj a început apoi să își arate limitele. Azdren Llullaku (14) a marcat primul pentru giurgiuveni, Andrei Cordoș (24) a deviat în propria poartă, iar același Llullaku (76) a restabilit egalitatea într-un moment în care echipa din Liga 2 gâfâia serios. Mai apoi, Octavian Abrudan (88) a fost eliminat, însă meciul a intrat totuși în prelungiri. Acolo, Laszlo Sepsi (99) a deviat și el în propria poartă și i-a facilitat adversarului accederea în sferturile de finală. Astra se impune cu 4-3 după ce a fost condusă cu 3-0 și se califică mai departe în competiție.
  • CFR Cluj a învins Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, grație unui gol marcat în repriza secundă de George Țucudean (64). Gazdele au trecut pe lângă egalare în partea secundă, dar defensiva campioanei a rezistat.
  • Mâine se vor mai disputa meciurile Miercurea Ciuc – Dinamo și Dunărea Călărași – FCSB, ultimele din faza optimilor.

FC Hermannstadt, U Craiova și Viitorul, aceasta din urmă după ce a avut nevoie de lovituri de departajare, sunt primele echipe calificate în sferturile de finală ale Cupei României, ediția 2018-2019, după ce au jucat, ieri, cu FC Voluntari, Turris Oltul Turnu Măgurele, respectiv Politehnica Iași.

Echipa de Liga 3, Turris Oltul, a ținut în șah doar o repriză Craiova, la pauză conducând-o cu 1-0, însă în partea secundă încasând patru goluri, fără să mai marcheze vreunul. Și la Iași a fost un meci interesant, Viitorul fiind egalată după ce a condus cu 2-0 și pe finalul părții secunde, cât și în reprizele de prelungiri jucând în superioritate numerică, însă neputând marca golul decisiv. A avut nevoie de lovituri de departajare pentru a se califica în sferturi. În schimb, la Târgu Mureș, acolo unde s-a jucat FC Hermannstadt – FC Voluntari, echipa sibiană nu a avut nicio emoție în a se impune cu ilfovenii.

Astăzi, intră în competiție alte șase echipe, două dintre ele fiind din Liga 2. De la ora 16:30, CS Mioveni primește vizita celor de la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Ulterior, de la ora 19:00, o altă formație din eșalonul secund, „U” Cluj, o întâlnește pe Astra. Ultimul joc al zilei are loc la Mediaș, de la ora 21:45, între Gaz Metan și CFR Cluj.

Ultimele două meciuri ale optimilor au loc joi.

Partidele din optimile de finală ale Cupei României se desfășoară într-o singură mansă, eliminatorie. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri și, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.

Meciurile de miercuri din optimile de finală:

miercuri, 31 octombrie, ora 21:45
FINAL |
GAZ METAN MEDIAȘ – CFR CLUJ    0-1
Stadion: Gaz Metan (Mediaș – Sibiu);
Arbitru: Marius Avram (București); Asistenți: Marius Badea și Florin Păunescu (ambii din Râmnicu Vâlcea).

â–ºGaz Metan: Andr. Cristea – Val. Crețu, I. Cristea, Diallo, Bușu – Ivanov, Boubacar – R. Romeo (Ely Fernandes 58), D. Olaru (Buziuc 82′), Chamed – Fortes
Rezerve neutilizate: Pleșca – Mih. Stancu, M. Constantin, D. Pop, P. Costea
Antrenor: Mihai Teja
Eliminat:
Răzvan Pleșca 33 (roșu direct, din postura de rezervă)

â–ºCFR Cluj: Jesus Fernandez – Cr. Manea, Vinicius, Lang, Camora – Bordeianu, Djokovic, Culio – Omrani (Al. Păun 39′), Țucudean (Tambe 87), Cip. Deac (Petrilă 90+2′)
Rezerve neutilizate: Andr. Rus – Andr. Mureșan, Ad. Radu, Al. Ioniță
Antrenor: Antonio Conceicao

â–ºMin 90+2 Debut la CFR Cluj, intră Claudiu Petrila și iese Ciprian Deac
â–ºMin 87 Iese autorul golului, George Țucudean, și intră Tambe
â–ºMin 82 Schimbare la Gaz Metan: iese Olaru, intră Buziuc
â–ºMin 68 Fortes șutează în diagonală la colțul lung, dar mingea trece la o palmă de poarta adversă
â–ºMin 64 0-1 CFR Cluj deschide scorul la prima mare ocazie din partea secundă. Ciprian Deac trimite din lateral la 11 metri, George Țucudean scapă din marcaj, după care șutează din voleu pe centrul porții. Goalkeeperul Andrei Cristea nu mai poate face nimic, iar CFR preia conducerea
â–ºMin 58
Prima schimbare la Gaz Metan: Intră Ely Fernandes, iese Roberto Romeo.
â–ºMin 45+2 Pauză la Mediaș. A fost o primă parte tensionată între Gaz Metan și CFR Cluj. Marius Avram a acordat patru cartonașe galbene și un cartonaș roșu. Au fost avertizați Crețu, Fofana, Ivanov și Omrani
â–ºMin 44 Țucudean a preluat cu spatele la poartă, a șutat din întoarcere, dar mingea a trecut pe lângă poarta apărată de Cristea
â–ºMin 39 Schimbare la CFR Cluj: iese Billel Omrani, intră Alexandru Păun. Atacantul avea deja un cartonaș galben și a intrat în conflict cu jucătorii Gazului, astfel că Toni Conceicao l-a scos pentru a nu risca o eventuală eliminare
â–ºMin 33 Eliminare! Portarul de rezervă al Gazului, Răzvan Pleșca, a primit direct cartonașul roșu pentru proteste și posibil pentru injurii adresate centralului
â–ºMin 13 Chamed trage din 16 metri cu pâmântul, însă Jesus Fernandez nu are emoții să prindă
â–ºMin 12 Fortes șutează din alergare, din afara careului, mult peste transversală
â–ºMin 10 Țucudean reia dintr-o semi-foarfecă, din 10 metri, însă trimite peste poartă
â–ºMin 1 A început meciul de la Mediaș după două minute întârziere

miercuri, 31 octombrie, ora 19:00
FINAL |
UNIVERSITATEA CLUJ – ASTRA    3-4 după prelungiri (3-3 după 90 de minute, 0-1 în prelungiri)
Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca – Cluj);
Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (București); Asistenți: Ferencz Tunyogi și Gabriel Bârjac (ambii din Zalău).

â–º„U” Cluj: Dur-Bozoancă – Al. Coman, Abrudan, Andr. Cordoș, Sepsi – Gab. Giurgiu, G. Florescu (cpt.)(D. Dumitrescu 36′)Gavra (Oct. Ursu 63′), Goga (Hordouan 98′), Taub – (Berci 78′)
Rezerve neutilizate: Albuț – Cr. Ene, Hațiegan

Antrenor: Mircea Cojocaru
Eliminat: Octavian Abrudan 88′ (cumul de cartonașe galbene)

â–ºAstra: D. Lazar – Butean (Val. Gheorghe 64′), Bejan, Cestor, Radunovic – Begue (Erico Da Silva 118′), Biceanu, N. Roșu, Llullaku Alibec (cpt.)(Koukou 120′), Zoua (Laur. Buș 76′)
Rezerve neutilizate: Oliveira – Trusescu, Bahamboula

Antrenor: Gheorghe Mulțescu

â–ºMin 120+2 Contraatac Astra după ce clujenii au un corner la care a urcat în careul advers inclusiv Dur-Bozoancă, Buș primește și aleargă în flancul stâng, pătrunde în careu și trimite înspre poarta goală, după ce Dur-Bozoancă a alergat în zadar să blocheze. Valentin Gheorghe, venit și el în față, împinge mingea în plasă de pe linie, iar arbitrul anulează golul, fiindcă mijlocașul Astrei se afla în offside în momentul în care Buș a trimis spre poartă
â–ºMin 120 Iese Denis Alibec și intră Koukou
â–ºMin 118 Iese Julien Begue și intră Erico Da Silva
â–ºMin 114 Ursu scapă în flancul stâng, pătrunde în careu, e incomodat de Cestor, revine și preferă să trimită din 13 metri direct pe poartă și Lazar reține fără probleme. În dreapta era singur Alexandru Coman, care îi reproșează coechipierului său că nu i-a pasat
â–ºMin 112 Buș prinde un șut bombă din alergată, din afara careului, iar mingea lovește bara din dreapta și apoi revine în joc
â–ºMin 105 Berci îi dă printre picioare mingea lui Cestor și trage cu exteriorul din fața careului pe lângă bara din dreapta
â–ºMin 100 Ursu are o reacție de orgoliu, pătrunde în careu, e ținut de adversar, însă nu pică și trage din 6 metri în blocaj
â–ºMin 99 3-4 Centrare în careul mic dintr-un corner de pe dreapta, acolo unde Bejan sare să reia cu capul, dar trece pe lângă minge, care îl lovește pe Laszlo Sepsi și se duce peste Dur-Bozoancă, fără reacție pe linie
â–ºMin 98 A patra schimbare la „U” Cluj, permisă în prelungiri, fiindcă le-a făcut pe celelalte trei în timpul regulamentar. Iese Dorin Goga și intră Denis Hordouan
â–ºMin 96 Goga șutează de la distanță, iar Lazar reține lângă bara din dreapta sa
â–ºMin 90+4 Meciul intră în prelungiri. După ce a condus cu 3-0 din minutul 8, „U” a fost egalată pe final și apoi a suferit și o eliminare
â–ºMin 90+3 Valentin Gheorghe pătrunde în careu pe dreapta, centrează la prima bară, acolo de unde Berci a respins în corner
â–ºMin 89 Alibec bate în forță, pe lângă zid, lovitura liberă de la 20 de metri ușor lateral dreapta, însă mingea se duce pe lângă poartă
â–ºMin 88 Octavian Abrudan îl faultează din spate pe Alibec, care scăpa singur cu Dur-Bozoancă, și primește al doilea cartonaș galben și este eliminat
â–ºMin 83 Ursu pătrunde pe dreapta, dă minge pe lângă Zoua, iar din mâna acestuia mingea iese în corner. Infracțiunea s-a petrecut în afara careului. Clujenii protestează, însă nici centralul și nici asistentul de pe acea parte nu dictează henț, deși a fost clar
â–ºMin 82 Goga trage din afara careului și Lazar reține în doi timpi
â–ºMin 78 Ultima schimbare la U Cluj. Iese atacantul Marius Coman și intră fundașul Dan Berci
â–ºMin 76 Iese Jacques Zoua și intră Laurențiu Buș
â–ºMin 76 3-3 Neluț Roșu primește scurt din cornerul de pe stânga, centrează excelent în fața porții, iar Azdren Llullaku se înalță singur la 6 metri și îl învinge cu o lovitură de cap pe Dur-Bozoancă
â–ºMin 75 Begue primește peste apărare și scapă singur cu Dur-Bozoancă, însă Sepsi vine tare din spate și respinge în corner
â–ºMin 70 Llullaku preia pe linia de 16 metri, central, e flancat imediat de doi adversari și șutează dintr-o poziție incomodă mult peste poartă
â–ºMin 65 Alibec pasează pe culoar pentru pătrunderea în careu pe dreapta a lui Begue, pe lângă Taub, centrează la prima bară, iar Zoua trimite pe lângă Dur-Bozoancă, însă și pe lângă bară
â–ºMin 64 La Astra iese Mihai Butean și intră Valentin Gheorghe, care în meciul din 16-imi cu Luceafărul Oradea a înscris de trei ori
â–ºMin 63 U Cluj schimbă din nou. Iese Cristian Gavra și intră Octavian Ursu
â–ºMin 62 Gavra trage din marginea dreaptă a careului pe lângă bara colțului lung
â–ºMin 50 Contraatac U Cluj, Goga pasează în stânga pentru pătrunderea în careu a lui Marius Coman, acesta centrează în fața porții, unde Goga intră prin alunecare, dar luftează. Mingea merge mai departe în dreapta la Gavra, care, liber, preia și șutează cu exteriorul din 7 metri dezamăgitor, mult pe lângă. Ocazie colosală pentru clujeni
â–ºMin 43 Doru Dumitrescu și Goga combină excelent în stânga careului, primul scapă singru și pasează ușor înapoi în fața careului mic pentru Marius Coman, care, singur, dă pe lângă minge, și ratează o ocazie colosală. Giurgiuvenii resping
â–ºMin 36 Iese George Florescu, care acuză o accidentare, și intră Doru Dumitrescu
â–ºMin 32 Alibec driblează la 30 de metri central și trage pe poartă, însă Dur-Bozoancă prinde în doi timpi
â–ºMin 24 3-2 Centrare din cornerul de pe dreapta, Llullaku deviază de la prima bară spre centru, iar Andrei Cordoș deviază cu mâna spre propria poartă și mingea trece de linie. Dur-Bozoancă, prins pe picior greșit, nu a avut nicio reacție. Cestor șutează și el în balon, însă acesta trecuse deja de linia porții
â–ºMin 23 Biceanu ridică mingea peste apărare, Butean scapă în dreapta, preia prost, larg, și Taub respinge în corner
â–ºMin 14 3-1 Azdren Llullaku bate penalty-ul pe centru și reduce din diferență. Dur-Bozoancă sărise în stânga sa
â–ºMin 12 Llullaku primește pe dreapta și pătrunde în careu după un contraatac, șutează către colțul lung, Dur-Bozoancă respinge în față, Begue trage din 12 metri central, iar mingea îl lovește în șold pe Octavian Abrudan, care plonjase in extremis. Arbitrul dictează penalty, considerând că a fost henț și îi dă fundașului și cartonașul galben. Giurgiuvenii voiau „roșu”
â–ºMin 8 3-0 Contraatac „U” Cluj, Goga primește în centru și pasează în stânga pentru pătrunderea în careu în viteză, pe lângă Băjan, a lui Carol Taub, care îl învinge pe Lazar la colțul lung
â–ºMin 7 Goga încearcă un lob de la mare distanță, însă Lazar se repliază și reține
â–ºMin 5 2-0 La o centrare din dreapta careului a lui Gavra, Goga sare pe sub minge la 10 metri din duelul aerian cu Bejan, Carol Taub preia și înscrie din fața lui Butean
â–ºMin 2 1-0 Florescu centrează din cornerul de pe dreapta, Taub prelungește cu capul pe spate, Cordoș luftează la 6 metri central, însă la bara a doua ajunge Octavian Abrudan, care înscrie din apropiere cu un șut sub transversală
â–ºMin 2 Cestor respinge cu capul în plasa laterală a propriei porți, în corner, după o centrare bună din dreapta care ar fi ajuns la Gavra.

miercuri, 31 octombrie, ora 16:30
FINAL |
CS MIOVENI – SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE   0-5
Stadion: Orășenesc (Mioveni – Argeș);
Arbitru: Iulian Dima (București); Asistenți: Bogdan Velicu (București) și Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

â–ºMioveni: Val. Sima – Kilyen, Celea, Burnea, Ct. Alexe – R. Lazăr (Al. Neagu 46′), Mîrzeanu – Coșereanu (Ayza 70′), C. Năstăsie (cpt.), Al. Popescu – Val. Balint (Rădescu 46′)
Rezerve neutilizate: Fl. Croitoru – Rob. Gheorghe, Ed. Stoica, Seb. Ivan
Antrenor: Iordan Eftimie

â–ºSepsi OSK: Fejer – St. Drăghici, Ad. Rus, I. Ursu (cpt.), Fl. Ștefan – Karnitski, Vașvari (Velev 54′) – Prosser, Dodoi (Mensah 70′), Nouvier – Simonovski (Yasin Hamed 65′)
Rezerve neutilizate: R. Stoian – Veress, Jovanovic, Sato
Antrenor: Eugen Neagoe

â–ºMin 84 Nouvier bate peste zid o lovitură liberă de la 20 de metri, mingea șterge transversala și se duce în aut de poartă
â–ºMin 70 La Sepsi, Mensah Joseph intră în locul lui Gabriel Dodoi, ușor accidentat
â–ºMin 70 La Mioveni iese Valentin Coșereanu și intră Roberto Ayza
â–ºMin 65 Iese Marko Simonovski și intră Yasin Hamed
â–ºMin 64 0-5 Cornerul e bătut scurt, Prosser centrează lung din dreapta la bara a doua, Sima lasă mingea, considerând că iese afară, însă acolo ajunge Adrian Rus, care pune exteriorul și înscrie din unghi, pe lângă portar
â–ºMin 64 Prosser pătrunde în careu pe dreapta și centrează în fața porții, iar Celea respinge peste transversală din 6 metri. Sima era bătut, iar Simonovski putea înscrie dacă mingea trecea
â–ºMin 59 Simonovski preia în fața careului, care, Burnea deviază și mingea se duce puțin peste vinclul din stânga
â–ºMin 58 Dodoi primește la 23 de metri și trage cu dreptul către colțul lung, însă mingea se duce puțin pe lângă
â–ºMin 55 Năstăsie pătrunde în careu și trage din 8 metri lateral dreapta pe lângă bara colțului lung
â–ºMin 54 Schimbare la Sepsi. Iese Gabriel Vașvari și intră Stefan Velev
â–ºMin 52 Alexandru Popescu avansează cu mingea la picior până la 16 metri, îl fentează pe Rus și șutează apoi peste poartă
â–ºMin 46 Mioveniul face o dublă schimbare la pauză. Ies Valentin Balint și Rareș Lazăr și intră Ionuț Rădescu și Alexandru Neagu
â–ºMin 45 0-4 Bryan Nouvier șutează din drop din marginea careului, după o respingere a argeșenilor în față, și Sima nu poate interveni la mingea plasată puternic în dreapta sa
â–ºMin 44 Florin Ștefan și Nouvier combină în stânga careului, francezul primește la 15 metri și șutează, iar balonul, deviat, se duce peste poartă
â–ºMin 39 Balint șutează din stânga la colțul lung, iar Fejer reține în doi timpi
â–ºMin 31 Ștefan avansează în flancul stâng, centrează la colțul lung și mingea lovește bara, apoi revine în centru, acolo de unde Dodoi șutează, însă Sima respinge în față. Ulterior, Simonovski trage de la 12 metri, mingea lovește un adversar și își schimbă traiectoria către bara din dreapta. Burnea interceptează și degajează
â–ºMin 25 0-3 Prosser trage de la 23 de metri central, Sima respinge în dreapta și Marko Simonovski, care a urmărit bine, înscrie pe lângă bara colțului scurt. Mioveniul e în genunchi
â–ºMin 16 Dodoi pătrunde în careu și șutează din 14 metri central, însă mingea deviată trece puțin pe lângă bara din dreapta
â–ºMin 13 0-2 Florin Ștefan trimite în stânga pentru Nouvier, care centrează la bara a doua, Prosser recentrează cu capul în fața porții, iar Florin Ștefan, care a avansat singur în careul mic, pune latul și înscrie dintr-un metru
â–ºMin 9 Argeșenii combină în careul advers, Năstăsie centrează din stânga în fața careului mic, acolo unde Fejer se întinde și reține din fața lui Coșereanu
â–ºMin 8 Vașvari șutează peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri central
â–ºMin 4 0-1 Daniel Prosser bate pe sub zid, în forță, o lovitură liberă din fața careului, central, și îl învinge pe Sima, în stânga portarului, care a fost luat prin surprindere și nu a putut para

Jocurile optimilor de finală:

marți, 30 octombrie, ora 16:30
FC Hermannstadt – FC Voluntari   3-0
Michael Jordan Nkololo 38′, Petrișor Petrescu 51′ – pen., Jailton Alves Miranda 90+1′

marți, 30 octombrie, ora 19:00
Turris Oltul Turnu Măgurele – U Craiova   1-4 | CRONICĂ‚
Alexandru Fotescu 33′ / Isaac Donkor 49′, Nicușor Bancu 51′, Andrei Burlacu 79′, Alexandru Cicâldău 88′

marți, 30 noiembrie, ora 21:45
Politehnica Iași – Viitorul 5-7 după loviturile de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 3-5 la loviturile de departajare)
Moussa Sanoh 55′, Cosmin Frăsinescu 75′ / Ianis Hagi 16′ – pen., Alexandru Mățan 30′
Au marcat de la loviturile de departajare: Platini, Kamer Qaka, Narcis Bădic / Ianis Hagi, Andrei Ciobanu, Vlad Achim, Carlo Casap, Lyes Houri
A ratat la loviturile de departajare: Daudet N’Dongala / .

VEZI desfășurarea meciurilor de marți

CS Mioveni – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe  0-5
Daniel Prosser 4′, Florin Ștefan 13′, Marko Simonovski 25′, Bryan Nouvier 45′, Adrian Rus 64′

Universitatea Cluj – Astra    3-4 după prelungiri (3-3 după 90 de minute, 0-1 în prelungiri) | CRONICĂ‚
Octavian Abrudan 2′, Carol Taub 5′, 8′ / Azdren Llullaku 14′, 76′, Andrei Cordoș 24′ – autogol, Laszlo Sepsi 99′ – autogol

Gaz Metan Mediaș – CFR Cluj    0-1 | CRONICĂ‚
George Țucudean 64′

VEZI desfășurarea meciurilor de miercuri

joi, 1 noiembrie, ora 19:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Dinamo 9-8 la loviturile de departajare (2-2 după 90 de minute, 1-1 în prelungiri, 6-5 la loviturile de departajare) | CRONICĂ‚
Adrian Majzik 47′, Szilard Magyari 52′, Istvan Berde  114′ / Dan Nistor 54′, 58′, Mihai Neicuțescu 116′
Au marcat de la loviturile de departajare: Soufiane Jebari, Adrian Majzik, Bajko Barna, Fabio Guaru Nascimento, Istvan Berde, Zsolt Nagy / Dan Nistor, Fereira Salomao, Georgios Katsikas, Mihai Neicuțescu, Ricardo Grigore
Au ratat de la loviturilde de departajare: Eder Gonzalez, Szilard Veres, Szilard Mitra, Lehel Solymosy / Sergiu Hanca, Gicu Grozav, Vlad Olteanu, Denis Ciobotariu

joi, 1 noiembrie, ora 21:45
Dunărea Călărași – FCSB  2-1
Alin Șeroni 47′, Alin Dobrosavevici 80′ / Cristian Dumitru 82′

VEZI desfășurarea meciurilor de joi

Marius ANGHEL / Redactor
Activitatea jurnalistică îi este legată exclusiv de ProSport, în redacția căruia a pășit pentru prima dată la începutul anului 2009, la Casa Presei Libere, mai întâi în ”practică”. De atunci și până în prezent este ”legat”, inclusiv sufletește, de acest ziar care a scris ... citește mai mult
Este incredibil ce le-a spus Mirel părinților săi! Au ieșit înmărmuriți după dialogul cu fiul lor
Se pregătește o lovitură fără precedent în Formula 1
Mama lui Mirel face primele declarații, după ce fiul ei a ucis-o pe studenta la Medicină cu zeci de lovituri de cuțit. Ce a mărturisit în fața sediului de poliție, în ziua în care Andreea a fost condusă pe ultimul drum
Mama lui Mirel face primele declarații, după ce fiul ei a ucis-o pe studenta la Medicină cu zeci de lovituri…
Blonda care a uimit în finala Champions League din 2019 s-a reprofilat. Cu ce se ocupa acum tânăra
Câți bani cere Oana Zăvoranu pentru o apariție la TV. Cristi Brancu a dat-o de gol: „Habar nu am dacă îi dă cineva!"
Câți bani cere Oana Zăvoranu pentru o apariție la TV. Cristi Brancu a dat-o de gol: „Habar nu am dacă…
BANCUL ZILEI. Tatăl către Bulă: Ce mai e nou pe la școală, băiete?
Trecutul întunecat al lui Mirel, criminalul Andreei: şi-a agresat şi fostele iubite. Reacţia mamei sale, în vizită la puşcărie
Absolut HILAR! Cybertruck s-a făcut de TOT RÂSUL când a încercat să...
Să-i fie ţărâna uşoară! Vedeta mutilată cu ciocanul de soţul ei, mesaj şocant despre tatăl celor două fete ale sale!
Imaginile durerii! Mama Andreei a clacat la înmormântarea fetiței sale. Scene îngrozitor de dureroase pe ultimul drum al tinerei
Anunțul care O DĂRÂMĂ pe Simona Halep. Sportiva NU SCAPĂ nici acum: Dopajul a existat
Imagini tulburătoare de la înmormântarea Andreei! Tânăra ucisă Mirel Dragomir va fi condusă astăzi pe ultimul drum