Buni la pauză, laţi la final. FCSB II, cu ”vedetele” Golofca, Amorim şi Pleaşcă pe teren, s-a făcut de râs în meciul cu Progresul Spartac

17 nov 2017 11204 afişări Comentează şi tu Fotbal Intern

Echipa a doua a celor de la FCSB merge prost în liga a III-a. Fotbaliştii antrenaţi de Alin Dumitriu s-au făcut de râs în partida disputată astăzi, pe teren propriu, împotriva celor de la Progresul Spartac.

Deşi a condus cu 1-0 în prima repriză după golul lui Golofca, FCSB II a cedat după pauză şi a pierdut cu 3-1. Totul în pofida faptului că pe teren s-au aflat, încă din primul minut, fotbalişti cu o valoare teoretică mult peste cea a competiţiei.

Astfel, pe lângă marcatorul Golofca, la FCSB II au mai jucat De Amorim şi Pleaşcă. Mai mult, titulari au fost şi mulţi dintre tinerii care au fost sau care încă mai sunt în vederile lui Nicolae Dică pentru prima echipă, aşa cum este cazul lui Szecui şi Pacionel.

Înfrângerea o face pe FCSB II să coboare un loc în clasament, aflându-se acum pe poziţia a şaptea din cele 14 cluburi înscrise în seria a II-a a Ligii a III-a.