VIDEO | Niţă a debutat cu un eşec la Sparta Praga!

7 feb 2018 10111 afişări Comentează şi tu Fotbal Extern

Fostul portar al celor de la FCSB, Florin Niţă, a debutat la Sparta Praga în amicalul cu ruşii de la Spartak Moscova. Goalkeeper-ul român a purtat banderola de căpitan, aşa cum e tradiţia clubului ceh în cazul celor care joacă în premieră, a încasat două goluri, adversarii câştigând cu scorul de 2-1.

În minutul 13 , Promes a tras puternic la colţul lung, fără şanse pentru român, iar a doua reuşită a venit după o "scăriţă" a lui Melgarejo, minutul 17.

Niţă a fost integralist, în timp ce Nicolae Stanciu a bifat 84 de minute, iar Bogdan Vătăjelu a evoluat 70.

"Am venit aici pentru că a fost o nouă provocare pentru mine şi am zis să încerc. Îmi doresc ca tot ce fac să rămână undeva acolo...vreau să am rezultate cu această echipă”, a spus Niţă pentru siteul oficial al clubului.