VIDEO | Intrare CRIMINALĂ a lui Moţi în ultimul meci al lui Ludogoreţ. Arbitrul l-a eliminat imediat după ce a văzut rana provocată adversarului

21 feb 2016 7461 afişări Comentează şi tu Stranieri

Cosmin Moţi a reuşit să iasă din nou în evidenţă în Bulgaria. De data aceasta nu printr-un joc excelent sau vreun penalty apărat, ci printr-o intrare criminală care l-a forţat pe arbitru să-l elimine direct.

Duminică, Ludogoreţ Razgrad a învins pe teren propriu pe Levski Sofia, scor 2-1. Ca de obicei, Moţi s-a numărat printre titularii echipei bulgare, în timp ce Claudiu Keşeru a intrat pe teren în minutul 64, în timp ce Andrei Prepeliţă a rămas pe banca de rezerve. În minutul 69, în momentul în care formaţia sa conducea deja cu 2-0, Moţi a avut o intrare criminală asupra lui Prochazka, atacantul lui Levski Sofia. Iniţial, arbitrul partidei i-a arătat doar cartonaşul galben, iar fundaşul român a părut mulţumit de pedeapsa primită.

Doar că lucrurile au fost puse imediat în ordine. După o discuţie cu unul dintre asistenţi, arbitrul partidei a mers la atacantul lui Levski lovit de Moţi, a văzut urmările intrării românului şi a decis să schimbe decizia, arătându-i cartonaşul roşu.

VIDEO cu intrarea criminală a lui Moţi (secunda 56).

Rămasă în 10 oameni, Ludogoreţ a reuşit să ţină de rezultat, s-a impus cu scorul de 2-1 şi a rămas lider în Bulgaria, cu 39 de puncte.