Şumudică face spectacol în Turcia. Kayserispor a obţinut o nouă victorie, 3-1 cu Bursaspor şi a urcat pe locul 2 în clasament. Lung jr. şi Bogdan Stancu au fost integralişti

30 sep 2017 12231 afişări Comentează şi tu Stranieri

Marius Şumudică are un început excelent de mandat la Kayserispor. Echipa sa a reuşit o nouă victorie în campionatul Turciei, 3-1 cu Bursaspor. Lung jr. a fost integralist la Kayserispor, situaţie în care s-a aflat şi Bogdan Stancu la oaspeţi.

Fostul antrenor al Astrei reuşeşte să facă o figură frumoasă şi în campionatul Turciei. Kayserispor a obţinut o nouă victorie şi a urcat pe locul secund în Turcia, însă are un meci în plus faţă de Beşiktaş şi Goztepe, echipe aflat la un punct în spate. Kayserispor a acumulat 14 puncte în 7 etape, cu 4 victorii, două rezultate de egalitate şi un eşec - cu liderul Galatasaray.

În această etapă, Kayserispor a reuşit să o învingă pe Bursaspor, într-un meci disputat pe teren propriu. Scorul a fost deschis de echipa lui Şumudică prin Vural, în minutul 15, care a profitat de o centrare la colţul lung. Troost-Ekong a egalat după un assist din corner şi scorul la pauză a fost 1-1.

În partea a doua, Kayserispor a trecut în avantaj printr-o nouă centrare excelentă. De această dată, la capătul ei a fost Kana-Biykik. Mendes a făcut 3-1 în minutul 88 şi a risipit orice emoţie în privinţa echipei câştigătoare.

La Kayserispor, Silviu Lung a fost integralist, Boldrin a intrat în minutul 62 şi Săpunaru a fost trimis pe teren în minutul 80. De partea cealaltă, Bogdan Stancu a fost integralist.