Ianis Hagi prinde aripi la Fiorentina! Fiul "Regelui" a marcat superb în ultimul meci, după ce a fost chemat la echipa mare de Stefano Pioli | VIDEO

13 iul 2017 6179 afişări Comentează şi tu Stranieri

Ianis Hagi vrea să-l impresioneze pe antrenorul Fiorentinei şi doreşte să demonstreze că merită să fie păstrat la echipa mare. Mijlocaşul de 18 ani a marcat un gol frumos în ultimul amical, câştigat de echipa acestuia, scor 7-0.

Hagi jr. a intrat după pauză şi a marcat în minutul 83. Românul a primit o pasă din dreaptă în careu, iar din întoarcere l-a învins la colţul scurt pe portarul advers.

Italienii îi acordă foarte mult credit lui Ianis Hagi, pe care-l văd om de bază la Fiorentina în viitor: "Va urca mult în ierarhie şi nu va mai fi uitat pe banca de rezerve. Ianis poate dărui cruzime şi spectacol noii formaţii a lui Pioli, alături de alţi urmaşi ai unor mari vedete, precum Chiesa şi, poate, Simeone. Românul l-a convins pe Paulo Sousa de calităţile sale şi nu-i va fi deloc greu nici cu noul tehnician", a mai precizat Corierre dello Sport.