Eşec surprinzător pentru Cordoba. Florin Andone a fost din nou integralist. Ce a declarat la finalul meciului

24 ian 2016 5041 afişări Comentează şi tu Stranieri

Cordoba a pierdut surprinzător pe terenul lui Valladolid, locul 11 în liga a doua a Spaniei. Florin Andone a fost integralist şi spune că el şi colegii săi au fost surprinşi de atitudinea adversarilor.

Locul doi în Segunda, Cordoba a plecat învinsă de pe terenul lui Valldolid, scor 2-0. Golurile victoriei au fost marcate în primele 10 minute. Florin Andone a fost din nou integralist, dar n-a reuşit să mai înscrie. A ratat însă o ocazie importantă în finalul partidei. Internaţionalul român pune eşecul pe seama atitudinii pe care au avut-o adversarii, care au intrat tare încă din primul minut:

"A fost un meci destul de greu. Nu ne aşteptam ca Valladolid să înceapă meciul atât de tare. A fost un meci cu totul diferit de cum ne puteam imagina noi. Credeam că puteam să ne băgăm în apărare, să aşteptăm şi să jucăm pe contre, dar ne-au luat tare de la început şi e foarte dificil să joci, când e 2-0 din minutul 10 şi până la urmă am luat bătaie. Valladolid are o echipă foarte bună şi asta s-a văzut pe teren, cred că a jucat mult mai bine ca noi.

Sunt bine, consider că în ultimele meciuri am avut o prestaţie bună. Azi a fost un meci diferit, nu prea am avut ocazii. Am avut una la sfârşit, dar am avut ghinion şi nu a vrut să intre. Sper să ajung bine la sfârşitul lunii mai şi domnul antrenor să mă aibă în vedere pentru convocarea finală la echipa naţională"
, a declarat Andone pentru DigiSport.

10 goluri şi patru assist-uri a reuşit Florin Andone în aceste sezon pentru Cordoba, în 18 meciuri