Coşmar pentru Alexandru Maxim! VIDEO | Românul a pasat decisiv şi meciul părea rezolvat, dar Mainz a pierdut incredibil

13 ian 2018 2494 afişări Comentează şi tu Stranieri

Hannover a obţinut o victorie nesperată azi, în Bundesliga, în faţa lui Mainz, scor 3-2, după ce oaspeţii au condus cu 2-0! Alexandru Maxim a început ca titular meciul din deplasare, a oferit o pasă de gol şi a fost schimbat în minutul 63 de Sandro Schwarz.

Mainz a început perfect partida din deplasare şi avea 2-0 în minutul 31. Muto a deschis scorul în minutul 26, iar Hack, cu capul, din lovitura liberă executată de Alexandru Maxim, a dublat avantajul oaspeţilor.

VIDEO AICI cu pasa decisivă a lui Maxim

Hannover a egalat până la pauză prin germanul Niclas Füllkrug, un atacant de 24 de ani, fost internaţional la U19 şi U20. Fotbalistul a înscris în minutele 33 şi 38, ca mai apoi să-i aducă echipei sale o victorie nesperată. Cei cinci fundaşi aliniaţi de Sandro Schwarz încă de la începutul partidei nu i-au putut face faţă oponentului german, iar Füllkrug şi-a trecut în palmares un hat-trick după golul din minutul 75.

În urma acestui rezultat, Mainz este pe locul 15, cu 17 puncte, în timp ce Hannover e pe 10, cu 26 de puncte.