"Chiricheş pentru căpitan." Fanii lui Tottenham au ajuns la capătul puterilor şi vor să declanşeze revoluţia în vestiarul lui Tottenham

10 feb 2014 18675 afişări Comentează şi tu Stranieri
  • Tottenham a primit vizita celor de la Everton într-un meci din etapa a 25-a din Premier League. Londonezii s-au impus, scor 1-0, graţie unui gol marcat în repriza secundă de Adebayor, însă nesiguranţa arătată de defensivă în multe momente ale partidei i-a nemulţumit pe fanii trupei de pe White Hart Lane.
  • Vlad Chiricheş nu a fost inclus în lot de Tim Sherwood, românul acuzând o accidentare la spate

Prima repriză s-a terminat la egalitate, 0-0, dar principalele ocazii de gol au aparţinut oaspeţilor. Mai mult, greşelile din centrul apărării, acolo unde Michael Dawson a făcut cuplu cu Jan Vertonghen, le-au scos peri albi fanilor lui Spurs. Reacţiile acestora pe Twitter sunt grăitoare, cei mai mulţi cerându-l pe Chiricheş în locul lui Dawson, criticat pentru lipsa de viteză şi lejeritatea cu care a tratat fazele defensive.

"Cu cât revine Chiricheş mai repede, cu atât mai bine. Suntem fragili cu Dawson aruncându-se pe jos peste tot" sau "Dawson, viteză de tractor" sunt doar câteva dintre reacţiile care îl critică pe căpitanul lui Spurs.

Tottenham a câştigat meciul în cele din urmă, cu 1-0, prin golul marcat de Adebayor în minutul 65. În urma acestui rezultat, Spurs a urcat pe locul cinci în Premier League, cu 47 de puncte.

Reacţiile fanilor clubului din nordul Londrei după prima repriză din Tottenham - Everton