Ca din tun :). VIDEO | Gabi Tamaş a marcat în stilul caracteristic în derby-ul din Cupă, Maccabi Haifa - Hapoel Haifa

7 feb 2018 4570 afişări Comentează şi tu Stranieri

Gabriel Tamaş (34 de ani), care a evoluat ultima dată în România pentru FCSB, a marcat un gol de generic în ultimul meci jucat de echipa sa, Hapoel Haifa, în Cupa din Israel. Fundaşul central a înscris direct din lovitură liberă, cu un şut puternic, caracteric lui.

Hapoel Haifa a fost condusă de rivala din oraş, Maccabi, cu 2-0 la pauză, dar a reuşit să revină şi cu ajutorul lui Tamaş. Golul marcat de experimentatul fundaş îi păstrează şanse la calificare echipei sale. Tamaş a marcat de la 30 de metri, din lovitură liberă, în minutul 76 al meciului de pe terenul lui Maccabi.

Celălalt gol al formaţiei lui Gabi Tamaş a fost înscris de Alon Turgeman, în minutul 76. Returul se va juca pe 1 martie.