VIDEO | Colecţie de goluri spectaculoase marcate într-o singură seară. Hulk a fost aproape să rupă plasa, Muller - lob uluitor, Diego Costa - voleu de mare atacant

16 sep 2015 7031 afişări Comentează şi tu Liga Campionilor

Hulk şi Thomas Muller se pot înscrie şi ei la trofeul ”Ferec Puskas”, după ce Florenzi a deschis balul golurilor spectaculoase.

Miercuri seară a fost un deliciu pentru iubitorii fotbalului. Florenzi, Hulk şi Thomas Muller s-au întrecut în goluri fenomenale. Primul care a ieşit la rampă a fost mijlocaşul lui AS Roma, care a marcat contra Barcelonei de la peste 40 de metri (DETALII AICI).

Hulk a vrut să aibă şi el momentul de glorie. În minutul 45, atacantul lui Zenit a tras teribil de puternic de la 30 de metri, fără vreo speranţă pentru portarul Valenciei (VIDEO AICI)

Golurile spectaculoase nu s-au oprit însă aici. În minutul 52, Thomas Muller a deschis scorul la Pireu cu un lob de generic: şut din colţul careului mare, direct peste portar (VIDEO AICI)

Diego Costa s-a simţit şi el obligat să contribuie la spectacolul din miercuri seară. În minutul 58, internaţional spaniol a făcut 3-0 cu un voleu superb din 15 metri (VIDEO AICI)