În seara în care a "ucis-o" pe APOEL, Ronaldo a "reuşit" una dintre cele mai mari ratări ale carierei! VIDEO | CR7 şi şansa pe care o iroseşte foarte, foarte rar

13 sep 2017 8048 afişări Comentează şi tu Liga Campionilor

În seara în care a marcat golurile cu numerele 106 şi 107 în Liga Campionilor, Cristiano Ronaldo a oferit şi o ratare de zile mari, în minutul 47 la meciului cu APOEL Nicosia, la scorul de 1-0.

Suspendat în Primera, starul portughez s-a întors în echipa lui Zidane şi a avut un impact imediat. În minutu l2, după o centrare a lui Bale, Ronaldo a înscris fără probleme, din câţiva metri, şi a ajuns la şase sezoane consecutive cu gol marcat în primul meci din faza grupelor Ligii.

În minutul 51, starul portughez a marcat din penalty şi a ajuns la 30 de "duble" reuşite în Liga Campionilor, dar faza în care şi-a uimit fanii a venit cu patru minute mai devreme, când a ratat incredibil, din faţa porţii, după o centrare perfectă a lui Carvajal. Ronaldo a reluat spre poartă, dar balonul trimis de el a lovit doar bara transversală şi, în ciuda faptului că jucătorii Realului i-au reproşat că balonul a trecut de linia porţii, CR7 s-a ales cu una dintre marile ratări ale carierei.