VIDEO | Neymar a avut nevoie de doar 25 de minute ca să înscrie la primul meci după trei luni. Cum a marcat brazilianul

3 iun 2018 3758 afişări Comentează şi tu International

Stadionul lui Liverpool a găzduit un meci de cinci stele. Brazilia a învins reprezentativa Croaţiei, într-un meci încheiat cu scorul de 2-0, şi care a avut în prim plan revenirea lui Coutinho pe Anfield, dar şi patru jucători ai celor de la Real Madrid, jucând pe arena echipei în faţa căreia au câştigat al 13-lea trofeu al Ligii Campionilor din istorie. Modric, Kovacic, Casemiro şi Marcelo s-au înfruntat pe stadionul cormoranilor. Doi jucători ai lui Liverpool au evoluat în partida de pe Anfield, croatul Dejan Lovren şi brazilianul Roberto Firmino.

A fost şi primul meci al lui Neymar după mai bine de trei luni. Decarul brazilian a intrat în partea secundă a partidei, şi a marcat în minutul 69 cu o fază de excepţie. Scorul final a fost stabilit de Firmino în minutul 93, care a închis tabela la 2-0 cu o scăriţă.

VIDEO cu golul lui Neymar împotriva Croaţiei

VIDEO cu reuşita lui Firmino

Brazilia se află în grupa E a Campionatului Mondial, alături de Elveţia, Serbia şi Costa Rica. Reprezentativa Croaţiei este, de asemenea, calificată la turneul final din Rusia, şi face parte din grupa D, alături de Islanda, Argentina şi Nigeria.