Argentina a învins Bolivia într-un meci contând pentru preliminariile CM 2018: Messi mai are nevoie de şase goluri pentru a egala recordul lui Batistuta

30 mar 2016 4815 afişări Comentează şi tu International

Argentina a câştigat meciul cu Bolivia din preliminariile Campionatului Mondial din 2018, scor 2-0, iar Lionel Messi a reuşit să înscrie golul cu numărul 50 la prima reprezentativă.

Gabriel Mercado a deschis scorul în minutul 19 şi Messi a stabilit scorul final în minutul 30, din penalty. La faza penalty-ul bolivienii au acuzat faptul că arbitrul a dictat mult prea uşor lovitură de la 11 metri.

Messi mai trebuie să marcheze şapte goluri pentru naţionala Argentiniei pentru a-l depăşi pe Gabriel Batistuta cel care se află în topul golgheterilor la naţională, cu 56 de reuşite.

Pentru Argentina, victoria cu Bolivia a fost al doilea succes consecutiv în preliminariile pentru Campionatul Mondial. Argentinienii au câştigat sâmbătă, cu 2-1, meciul cu Chile.