VIDEO | Torje şi Rusescu au marcat pentru Osmanlispor! Românii au câte trei goluri în acest sezon pentru formaţia turcă

6 feb 2016 2920 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Echipa Osmanlispor a câştigat vineri partida cu Sivasspor, scor 4-0, meci contând pentru etapa a 20-a a campionatului din Turcia.

Raul Rusescu a deschis scorul pentru echipa gazdă în minutul 18, iar Gabriel Torje a înscris în minutul 45. N'Diaye, în minutul 71, şi Guven în minutul 86 au stabilit scorul final. Rusescu a fost înlocuit în minutul 75, în timp ce Torje a fost schimbat în minutul 83.

În urma acestui rezultat, Osmanlispor ocupă poziţia a noua în clasamentul primei ligi din Turcia, cu 25 de puncte, în timp ce Sivasspor se află pe locul 16, prima poziţie retrogradabilă.