VIDEO | Fază spectaculoasă făcută de Lacina Traore. Atacantul lui AS Monaco a trecut superb de doi adversari şi a dat pasă de gol

24 ian 2016 2520 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Lacina Traore a reuşit o pasă de gol pentru AS Monaco, după o fază spectaculoasă creată de el. Fostul atacant al lui CFR Cluj are un sezon bun la AS Monaco, echipă pentru care până acum a avut 18 apariţii.

Fostul atacant al lui CFR Cluj are printre cele mai bune sezoane de când a plecat din România. Traore a început să prindă tot mai des echipa la AS Monaco şi până acum are performanţe bune. Ajuns la 25 de ani, ivorianul a intrat în total în 18 meciuri, a înscris de nouă ori şi a oferit două assist-uri.

Lacina Traore a intrat titular şi în meciul cu Toulouse, scor 4-0, pe teren propriu. Arhitectul primului gol a fost Traore, care a reuşit o fază spectaculoasă. Atacantul ivorian a driblat frumos doi adversari în banda stângă şi a pasat pentru Silva, care a deschis scorul în minutul 28. Din păcate pentru el, a fost schimbat în minutul 32, după ce s-a accidentat.

CLICK AICI PENTRU VIDEO CU FAZA FĂCUTĂ DE TRAORE!

Celelalte goluri au fost marcate de Coentrao (36), Carrillo (70) şi Costa (90+2). Acest rezultat o menţine pe AS Monaco pe locul doi, cu 39 de puncte, la 21 de puncte în spatele liderului PSG.