Reacţia lui Şumudică după victoria din Cupa Turciei, în care Kayserispor a reuşit să revină după ce a fost condusă. Ce a declarat antrenorul român

27 dec 2017 10938 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Marius Şumudică şi-a felicitat elevii după victoria din optimile Cupei Turciei, 3-1 cu Antalyaspor. Antrenorul a fost încântat de atitudinea arătată de aceştia, reuşind să revină după ce au fost conduşi încă din primele minute ale primei reprize.

“Sunt foarte bucuros. Am obţinut rezultatul dorit. Nu am început bine meciul, la pauză eram conduşi cu 1-0. În repriza a doua, jucătorii mei s-au luptat şi astfel am obţinut Victoria. Când joci împotriva unei echipe de Super Lig şi eşti condus este foarte greu să revii şi să te impui. Iar asta arată că suntem o echipă mare. Am reuşit, astfel că suntem o echipă mare. De aceea îmi felicit jucătorii”, a spus Şumudică.

Kayserispor, la care sunt legitimaţi Cristian Săpunaru şi Silviu Lung Jr., a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Antalyaspor, în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Turciei. De la echipa oaspete au fost eliminaţi doi jucători pe final.

Săpunaru a evoluat pe toată durata partidei şi a primit un cartonaş galben în minutul 66. Lung a fost rezervă. Returul optimilor Cupei Turciei este programat la 16, 17 şi 18 ianuarie.