Nantes a urcat pe podium în Franţa! Tătăruşanu a avut noroc în meciul cu Metz: oaspeţii au ratat un penalty

1 oct 2017 5212 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Nantes, cu Tătăruşanu titular, a câştigat meciul cu Metz, scor 1-0, partidă contând pentru etapa a opta din Ligue 1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Sala, în minutul 3.

Oaspeţii de la Metz au jucat în 10 oameni din minutul 52 după ce Assou-Ekotto a primit al doilea cartonaş galben. În minutul 90+5, Metz a beneficiat de o lovitură de la 11 metri. Roux a executat şi a înscris, însă arbitrul a cerut repetarea loviturii pentru că jucătorii intraseră în careu. A doua execuţie a lui Roux nu a prins cadrul porţii.

În urma acestui rezultat, Nantes a urcat pe locul 3, cu 16 puncte. PSG este lider, cu 22 puncte, iar AS Monaco este pe poziţia a doua, cu 19 puncte. Metz este pe ultimul loc al clasamentului, cu doar trei puncte strânse după opt meciuri.