Faza zilei vine din Rusia! :) Un comentator a ieşit din direct în minutul 67 dintr-un motiv incredibil! Le-a urat privitorilor "la revedere" supărat pe deciziile arbitrului | VIDEO

12 oct 2017 2003 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Fanii ruşi au rămas muţi de uimire la meciul dintre Torpedo Vladimir şi Tekstilshchik Ivanovo, scor 1-1. În repriza secundă, în miunutul 67 al meciului, comentatorul partidei şi-a părăsit postul nervos fiind pe deciziile arbitrului.

Partida a fost transmisă de o televiziune din Rusia, dar suporterii care priveau din faţa TV-ului au fost abandonaţi de comentator. Centralul a mutat un fault pentru Torpedo Vladimir în afara careului, deşi faza impunea lovitură de pedeapsă.

A fost momentul în care comentatorul partidei a izbucnit. Pe numele său, Vladimir Nikolsky, acesta a contestat decizia arbitrului şi nu s-a oprit nici la faza imediat următoare, când centralul a închis ochii şi la henţul celor de la Ivanovo în careu.

“O ruşine pentru fotbalul din Rusia”, a tunat comentatorul, care şi-a părăsit postul spunând: “Dasvidaniya” (n.r. La revedere!) către privitorii partiei.