A început NEBUNIA: 13 goluri în primele două meciuri din Premier League! Mane, Firmino şi Salah au înscris pentru Liverpool, dar cormoranii n-au putut să o învingă pe Watford

12 aug 2017 3605 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Debut spectaculos în noul sezon din Premier League, cu două meciuri în care s-au marcat nu mai puţin de 13 goluri. Balul a fost deschis vineri seară, de meciul Arsenal - Leicester, scor 4-3, iar primul meci al zilei de sâmbătă s-a ridicat la acelaşi nivel în ceea ce priveşte spectacolul.

Liverpool s-a deplasat la Watford, unde oamenii lui Klopp erau priviţi drept mari favoriţi în faţa unei echipe care încheiase sezonul trecut în genunchi, cu 6 înfrângeri în ultimele 6 etape.

Watford nu a fost însă victimă sigură în faţa cormoranilor, iar gazdele au deschis scorul rapid, prin Okaka (8), după un corner. Liverpool a restabilit egalitatea după o fază superbă finalizată de Mane (29), însă tot gazdele au intrat în avantaj la cabine, după ce Doucoure a făcut 2-1, trei minute mai târziu (32).

După pauză, Liverpool a întors meciul rapid, după ce Firmino a transformat un penalty (55), iar apoi Salah şi-a marcat debutul oficial cu un gol (57). Partida părea să curgă spre victoria oaspeţilor, însă în al patrulea minut de prelungiri Watford a dat lovitura, tot după un corner. A înscris Britos pentru un 3-3 care anunţă un nou sezon spectaculos în Premier League.

• Watford - Liverpool 3-3 (Okaka 8, Doucoure 32, Britos 90+4 / Mane 29, Firmino 55 - pen, Salah 57)