Isabelle Gullden: ”Azi nu am jucat bine, nu a fost ziua noastră. La pauză am spus că trebuie să câştigăm meciul, dar era clar că nu era ziua noastră şi a trebuit să ne luptăm mult”

15 apr 2018 1849 afişări Comentează şi tu Handbal

Isabelle Gullden a înscris nu mai puţin de 7 goluri în partida retur Metz - CSM Bucureşti (27-20) din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Jucătoarea suedeză a arătat siguranţă la aruncările de la 7 metri, având procentaj sută la sută (6/6), iar reuşitele ei au contat mult în economia jocului şi implicit calificarea în Final 4.

”A fost foarte greu azi, am avut probleme de la început. Au fost foarte ofensive, au pus presiune în atac şi în apărare, de aceea am primit atâtea goluri. Cred că ne-a lipsit viteza din atac, ne-au oprit tot timpul, iar noi am fost prea pasive. Am avut multe situaţii în care am reacţionat foarte târziu în loc să le întâmpinăm din timp. Azi nu am jucat bine, nu a fost ziua noastră. La pauză am spus că trebuie să câştigăm meciul, dar era clar că nu era ziua noastră şi a trebuit să ne luptăm mult”, a declarat Isabelle Gullden după meci la DigiSport.

”Nu ştii niciodată ce se întâmplă în Final Four, dar voi încerca să marchez mult. Va fi presiune mare! E foarte greu să spui care ar fi cel mai bun adversare în semifinalele Final Four, avem trei săptămâni la dispoziţie să ne pregătim şi vom vedea ce va fi”, a mai spus coordonatorul de joc al CSMB.

Campioana României s-a calificat în turneul Final 4 pentru al treilea sezon la rând. Adversara din semifinale va fi cunoscută marţi, în urma tragerii la sorţi. Posibile adversare: Vardar, Rostov, Gyor.