Claudia Voicu a scăpat de artroscopie
Accidentată în urmă cu o săptămână, Claudia Voicu a fost diagnosticată cu entorsă uşoară la genunchi, evitând astfel artroscopia şi o perioadă mai lungă de recuperare.
Componentă a lotului olimpic, gimnasta care va împlini luna viitoare 16 ani, s-a accidentat, din greşeală, în timpul unui antrenament, pe când părăsea salteaua pe care aterizase la finalul unui exerciţiu. "Pur şi simplu şi-a răsucit piciorul în saltea. Îşi făcuse bine exerciţiul la paralele şi coborârea îi ieşise...În ziua aceea nu a avut nimic, însă a doua zi piciorul s-a umflat, am trimis-o de a făcut un RMN. A mers apoi la Târgu Mureş pentru un control mai amănunţit şi i s-a pus diagnosticul de entorsă uşoară", a explicat antrenorul Nicolae Forminte.
Zilele următoare, gimnasta legitimată la CSS Deva va mai face un control medical la Târgu Mureş pentru a se afla exact cât va trebui să stea în recuperare.

Claudia Voicu a scăpat de artoscopie


















Multumesc frumos pentru stiri.
Bine ca nu este ceva mai grav..Pacat insa ca a ratat American Cup..ar fi fost o excelenta rampa de lansare..i-ar fi lasat pe cativa cu * cascata! este o gimnasta extraordinara...cu sanatate si noroc va fi o mare campioana! Tare Clau!
bine ca nu este gfrav.....dupa atata munca....de la 5 ani.........Nu te lasa , o sa razbesti ....ai sa vezi .
imi pare rau
sper ca pe viitor sa-si revina si sa redevina ce a fost odata
pacat...mare pacat
Bn k sa lasat d gymnastyk k nu era pt ea. k akum ma are ku ya zi d zi . şi se symte fb pt kare va yntereseaza va m pupat